1. Ana Sayfa
  2. İnternet
  3. 2020 yılında başımıza gelen 10 felaket! Kıyamet yaklaşıyor mu?

2020 yılında başımıza gelen 10 felaket! Kıyamet yaklaşıyor mu?

kıyamet alamet

2019 yılından 2020 yılına girerken çok daha güzel şeyler olacak umuduyla düşüncelerimizi paylaştık. Yani yeni yıldan kısacası güzel beklentilerimiz vardı. Ancak hiç bir şey istediğimiz gibi gitmedi.

2020 yılına girerken gülerek eğlenerek girdik. Büyük beklentileriniz veya güzel planlarınız vardı. Ancak girdiğimiz ilk günden itibaren yaşanan bir sürü olay hepimizi derinden etkiledi. Bugün sizlere yaşanan bazı olayları ve büyük küçük demeden bazı kaydedilen durumları tekrardan zihninizde canlandırmanız için bu haberi yazma gereği duyduk.

2020 yılında başımıza gelen felaketler!

Elazığ depremi

Yeni yılın ilk günlerinde çok ciddi bir kötü ana şahit olduk. 24 Ocak akşamı yaşanılan depremde tam 41 kişi hayatını kaybetmiş ve ağır yaralananlar oldu.

Sabiha Gökçen’de uçak pistten çıktı

Deprem gündemin en üst sıralarında yer alırken ülkemizde 5 Şubat günü bir olay daha yaşandı. Sabiha Gökçen Havalimanına iniş yaparken yolcu uçağı aniden pistten çıktı. Yolcu uçağı üç ayrı parçaya bölünmüş ve 3 kişi hayatını kaybetmişti. 180 kişi ise yaralı olarak kurtulmuştu.

İran yolcu uçağını vurdu!

İran Kasım Süleymani’nin intikamını almak adına ABD üstlerini hedef almasına rağmen füzelerden birisi Ukrayna’ya gitmekte olan yolcu uçağına denk geldi. Kazada uçaktan kurtulan tek bir yolcu bile olmadı. Tam 176 kişi hayatını kaybetti.

Avustralya yangını

Tam olaylar bitti derken, 6 ay süren orman yangının da 1 milyardan fazla hayvan hayatını kaybetmiş ve 10.3 milyon hektarlık alan adeta yok olmuştu.

Kobe Bryant’ın ölümü

2020 yılında NBA’nın en iyi basketbol oyuncusu olan Kobe Bryant’ı da kopardı desek yeridir. 26 Ocak’ta helikopter kazası sonucu kızı ile beraber hayatını kaybetti.

Çekirge istilası

Tam bitti dedik ve İran ile Irak’ta çekirge istilası görüldü. Tarım alanları tahrip edildi.

Çernobil yangını

Çernobil’i eminim hepiniz duymuşsunuzdur. Çıkan yangın yeniden bir felaketle sonuçlanabilirdi. Yangın çok uzun süren çalışmalar sonucu durdurabildi ve nükleer patlamanın yaşandığı tesislere 1 km kala yangın söndürüldü.

Manisa depremleri

Elazığ depreminden sonra Manisa’da depremler durmak bilmedi. 5 binden fazla deprem yaşandı.

Karınca istilası

Çekirge istilasını konuşurken bir anda karınca istilası da yaşandı. Çoğu kişi bu durumu kıyamet alameti olarak ele almış olduğunu belirtelim.

Korona Virüsü

Koronavirüsü nü anlatmaya pek gerek duymadık. Zaten hepimiz şuan bu duruma şahit olmuş durumdayız. Allah hayatını kaybeden vatandaşlarımıza rahmet, ailesine sabır versin diyoruz…

Yorum Yap

Yorum Yap