İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. 9 Nisan’da Çin’de Koronavirüsden Sadece 1 Kişi Hayatını Kaybetti!

9 Nisan’da Çin’de Koronavirüsden Sadece 1 Kişi Hayatını Kaybetti!

Çin

Koronavirüs salgınının ilk olarak görüldüğü yer olarak bildiğimiz Çin’de virüsden dolayı geçtiğimiz gün sadece 1 kişinin öldüğü açıklandı. Yapılan birçok test sonucu 42 yeni vaka ortaya çıktı.

Ulusal Sağlık Komisyonu, geçtiğimiz 24 saat içerisinde Çin’de Koronavirüs pandemisi nedeniyle sadece 1 kişinin hayatını kaybettiğini söyledi. Yaşamını kaybeden kişinin ise salgının merkezi olarak ifade edilen Hubei eyaletinde yaşadığı söylendi.

42 Yeni Vaka

Ülkede yapılan yeni testler ile son 24 saat içerisinde sadece 42 yeni vakanın ortaya çıktığı ve 38 kişinin yurt dışı kaynaklı olduğu belirtildi. Bir yandan ise 4 yerli vakadan 3’ü Guangdong eyaletinde yer alırken, 1’i de Heilongjiang eyaletinde kaydedildi. Salgının yurt dışı kaynaklı vaka sayısı ise toplamda 1.141 olarak ifade ediliyor. Başlangıçtan bugüne kadar toplam vaka sayısı ise 81 bin 907’ye ulaşmış durumda.

Komisyonun yaptığı günlük açıklamalar ile ek olarak dün 47 asemptomatik vaka tespit edildiği ve bu vakaların 14’ü yurt dışı kaynaklı olarak açıklandı.

Yorum Yap

Yorum Yap