1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. App Store’da yer alan hata güncelleme trafiğine neden oldu!

App Store’da yer alan hata güncelleme trafiğine neden oldu!

app store

Apple taraflı hatadan dolayı App Store güncelleme hatası vermeye başladı. Tüm uygulamalar yeniden güncelleme almaya başladı. İşte detaylar…

Apple, iOS 13.5 güncellemesini sunduktan sonra birçok uygulama sorun çıkarmaya başladı. Hiçbir sorunu bulunmayan Facebook, Twitter ve WhatsApp gibi uygulamaların “Artık seninle paylaşılmıyor” hatası ile başlatılmamıştı. Sorunu çözüme kavuşturmak isteyen kullanıcılar ise uygulamayı kaldırıp yeniden yüklemek zorunda kalıyor. Apple’dan kaynaklı meydana gelen hata bugün App Store‘de tüm kullanıcıları mecburi bir şekilde güncelleme yapmasına neden oldu.

Geçtiğimiz haftalarda güncelleme alan ve neredeyse bütün uygulamaları eski sürümleri yeniden güncellenmiş oldu. Örnek verecek olursak eğer WhatsApp 2.20.52 sürümü bugün yeniden yayınlanmış durumda. Aniden uygulama güncelleme yağmuruna tutuldu ve App Store şimdiye kadar ki en fazla güncellemeyi kaydetti.

Geçtiğimiz gece 00:00’dan sonra 30’a yakın uygulamama aniden güncelleme geldi. Bu güncellemelerin sebepsiz olarak daha önceden yüklenen güncellemeler olduğunu gördük. Sizlerde iOS 13.5 güncellemesini yükledikten sonra “artık seninle paylaşılmıyor” hatasıyla karşılaşırsanız; App Store’da uygulamaları güncellemeniz gerekiyor.

Apple tarafından ise bir açıklama henüz gelmedi.

Yorum Yap

Yorum Yap