İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Apple, büyük ekranlı iPhone modellerine geçiş yapacak!

Apple, büyük ekranlı iPhone modellerine geçiş yapacak!

apple büyük ekran iphone1

Apple ekran boyutu konusunda ciddi kararlar almaya başladı. Cupertino merkezli bir şirket yeni gelecek olan iPhone modelleri için ekranların daha büyük olacağını ifade ediyor. İşte detaylar…

Apple’ın en fazla eleştiri alan tarafı ekran oluyordu. Yeterli büyük ekrana sahip olmaması oluyordu. Cupertino merkezli şirket 2020 ile beraber bu kararını değiştireceği bekleniyor.

Bloomberg tarafından son gelen bilgilere göre Apple bu yıl içerisinde tam 4 farklı iPhone modelini karşımıza çıkaracak. Bu modellerden ikisi ise iPhone 11 Pro ve 11 Pro Max oluyor. Diğer ikisi ise iPhone 11’in halefi olarak gelecek. Apple’ın model kapasitesini genişletmesinin bir diğer sebebi ise büyük ekranlara karşı olan zaaf diyebiliriz.

Apple’ın büyük ekranlı iPhone’ları gelecek!

Tim Cook ile ekibi, büyük ekran isteyen kullanıcıları düşünmeden yapamadı. Bu bakımdan model yelpazesini arttırarak büyük ekranlı yeni modellere yer vereceğini belirtelim. En azından sızıntılarda yer alan bilgiler bu yönde.

Bir yandan ise bloomberg de yeni iPhone modelleri ile beraber çentiğin de daha küçük olacağı ifade edildi. Böylelikle iPhone modellerinde klasik çentik tasarımı bulunmayacak.

Aslında çentik modasının tam anlamıyla ortadan kalktığını söylemekte doğru olabilir. Çünkü önümüzdeki 2-3 yılda tam ekran tasarımına geçiş yapacağız. Apple kesinlikle ekran altı kamera özelliğine önümüzdeki senelerde geçiş yapacak.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Güzel haber teşekkürler