İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Apple iMessage patenti WhatsApp gibi platformların sonunu getirebilir!

Apple iMessage patenti WhatsApp gibi platformların sonunu getirebilir!

imessage iphone

Apple’ın en son alınmış olan iMessage patentiyle Facebook ve WhatsApp gibi platformların sonunu getireceği düşünülüyor. Apple bu sefer çok sağlam hamle mi yaptı? İşte detaylar…

Apple‘ın hem iPhone hemde iPad kullanıcılarının yanı sıra Mac ile Macbook kullanıcılarının da kullanmış olduğu iMessage servisi çok fazla ilgi görmeye başladı. Her geçen gün daha fazla ilgi görmeye başlayınca Apple tarafından bir güncelleme getirilerek sticker ile memoji desteği platforma getirilmiş ve eğlence kat sayısı artmıştı. Apple’ın sabah erken saatlerde almış olduğu patent ile beraber mesajlaşma servisini daha fazla geliştireceği ön görülüyor.

iMessage uygulaması için alınmış olan patent ile beraber mesajlaşma servisine mesaj düzenleme özelliği ve özel mesaj gönderme gibi Apple Pay entegresi geliyor. WhatsApp gibi bir platforma benzer hale geleceği düşünülen Apple‘ın mesajlaşma hizmeti, son zamanlarda rakiplerini korkutmuşa benziyor.

Yinede Apple’ın bu servisinin sadece Apple kullanıcıları tarafından kullanılmasından dolayı WhatsApp gibi platformları öldürebileceği anlamına gelmiyor. WhatsApp hem iOS hemde Android tabanlı çalışan bir uygulama olarak avantajlı. Ne zaman Apple iMessage uygulamasını Android içinde tasarlarsa o zaman diğer platformları ciddi anlamda zor duruma sokacağının garantisini verebiliriz. Şimdilik ise çok zor.

iMessage için alınan patent ile mesajlaşma servisine mesajları düzenleme, özel mesajlar gönderme ve Apple Pay entegrasyonunun eklenmesinin önü açılıyor. WhatsApp gibi bir yapıya dönüşmesi beklenen Apple’ın mesajlaşma servisinin yıllar içerisinde rakiplerine taş çıkarması bekleniyor.

Apple’ın almış olduğu yeni patent tahmin ettiğiniz gibi kendi bünyesi altında yer alan kullanıcıları sevindiriyor. Bu patent ile iPhone, iPad ve Mac kullanıcıları kendi aralarında Apple Pay desteği ile mesajlaşırken para gönderimi yapabilecek. Yinede belirtelim bu özelliğin iOS 14’de bile yetişmemesi mümkün. Belki de minor iOS 14 güncellemesi ile görebiliriz.

Yorum Yap

Yorum Yap