İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Apple iOS 13.5 güncellemesiyle maske takanların FaceID sorununu çözüyor!

Apple iOS 13.5 güncellemesiyle maske takanların FaceID sorununu çözüyor!

faceıd iphone

Apple iOS işletim sistemi için yeni güncelleme paketine koronavirüs sebebiyle takmış olduğumuz maske sorununa yönelik bir FaceID çözümü geliştiriyor.

Koronavirüs ülkemizde de etkisini gösterirken tüm dünya genelinde sokaklarda veya diğer tüm alanlarda hepimiz maske kullanıyoruz. Durum böyle olunca herhangi bir sıkıntı olmaz ise iPhone kullanıyorsanız eğer FaceID desteğiniz de varsa bir sorun elbette sizi karşılamıştı. Çünkü FaceID kullanıcılarının yüzünde maske olduğu zaman telefon kilidi açılmıyor. Bu sorunun önüne geçmek için

Apple iOS 13.5 güncellemesi maske sorununu giderecek

Şuan beta olarak karşımıza çıkan iOS 13.5 güncelleme paketinde bazı yeni özellikler de yer alıyor. Bu bakımdan FaceID yüzümüzde ki maskeyi algılıyor ve ana ekrana parola girmemizi sağlayacak ekranı hemen getiriyor. Kısacası yüzünüzü tanıma işlemini yapmayacak. Bu bakımdan ekran şifrenizi el ile girip ekran kilidinizi hemen açabilirsiniz.

Eğer telefonlarınız da FaceID yerine parmak izi sensörü yer alsaydı bu zahmete hiç gerek kalmazdı. Şuan Apple’ın yeni model iPhone’larında ekran altı parmak izi okuyucusunun da yer alacağı ifade ediliyor. Çünkü bu gibi pandemi durumlarında kullanıcılar bu durumdan strese girebilir. FaceID kullanımına ek olarak parmak izi okuyucusu da yeni modeller de bulunabilir.

Güncelleme şuan beta olup, kısa bir süre sonra final güncellemesiyle herkese gelecek.

Yorum Yap

Yorum Yap