1. Ana Sayfa
 2. Haber
 3. App Store ve Play Store alışverişlerinin geri ödemesi nasıl yapılır?

App Store ve Play Store alışverişlerinin geri ödemesi nasıl yapılır?

bu yenisi

Bugün sizlere App store ve ya Play Store üzerinden yaptığımız yanlışlıkla olan alışverişlerin geri ödemesini nasıl alacağımızı anlatacağım. Ebeveynlerin yaşadığı en büyük problemlerden birisi olan yanlış alışveriş bazen binlerce liralık zarara uğratıyor. Tabi böyle bir durum yaşamamak adına App store ve Play store hesaplarınızda kredi kartlarınızı barındır mamanızı öneririm. Şimdi olan oldu artık paramı nasıl geri alabilirim diyorsanız, oyun içinden ve ya herhangi bir uygulama içi satıl al işlemi gerçekleştirdim paramı nasıl geri alabilirim diyorsanız, buradan sonrasını pür dikkat okuyun.

Öncelikle yazımızı Apple (iphone) cihazlarla devam edelim

APPLE CİHAZLARDA GERİ ÖDEME NASIL YAPILIR?

Apple bu konuda kullanıcılarına pek yardımcı olmakta. Ebeveynlerin yaşadığı bu problemden dolayı kullanıcılarını çok iyi anlıyor. Şimdi sizlere anlatacağım ödeme yöntemini 1 uygulama için en fazla 2 defa denemelisiniz. Aksi takdirde Apple sizi yalancı kimliği ile tanıyıp, size bir daha ki sefere yardımcı olmuyor.

 1. Apple sorun bildir sayfasına gitmelisiniz. Buraya tıklayarak Apple kimliğinizi girerek ”Apple sorun bildir” sayfasına giriş yapabilirsiniz
 2. Açılan sayfada tamamı ile apple kimliğiniz üzerinden indirilmiş veya satın alınmış uygulamaların bilgileri var.
 3. Para iadesini istediğiniz uygulamanın veya satın alma işleminin sağ tarafında bulunan ”Sorun bildir” butonuna tıklayınız
 4. Sorun bildir butonuna bastıktan sonra açılan ekranda sizle alakalı olan seçeneği Sorun seç bölümünden işaretleyiniz.
 5. Seçmiş olduğunuz sorun seçeneğinde, İngilizce olarak ”Bu sorunu açıklayın” kısmına derdinizi yazmanızı istiyor. Sizler oraya “I didn’t want to buy this application. I want refund.”  bu cümleyi tırnak işaretleri olmadan yazın veya kopyalayıp yapıştırın, yeterli olacaktır.
 6. Apple bu açıklamayı dikkate alıyor ve uygulamanın ücretini satın almış olduğunuz kredi kartına 10 gün içerisinde iade ediyor. Uygulama iade edildikten sonra uygulama güncellemelerini yükleyemeyeceğinizi ve indiremeyeceğinizi belirtelim.

ANDROİD CİHAZLARDA GERİ ÖDEME NASIL YAPILIR?

Google Play içerisinden bir uygulama satın aldınız ya da ücretsiz uygulamanızın içinde ücretli bir içerik satın aldınız fakat geri ödemesini nasıl alacağınızı bilmiyorsunuz. Şimdi sizlere bu konuda yardımcı olacağım fakat bilmeniz gereken bir şey var oda Google Play her geri ödemeyi kabul etmiyor bunun bazı sebepleri var onları da araştırıp görebilirsiniz.

 1.  Öncelikle arkadaşlar android cihazınızın tarayıcısından play.google.com adresine gidiyorsunuz. Buraya tıklayarak da gidebilirsiniz
 2.  Açılan pencerede sol tarafta bulunan 3 çizik sembolüne tıklıyorsunuz ve ” HESAP ” kısmına tıklıyorsunuz.
 3. Hesap kısmında 3 adet seçenek vardır ” Ödüller, Sipariş geçmişi ve Aile”. Sizler Sipariş geçmişine tıklıyacaksınız.
 4. Sipariş geçmişinizde, geri ödemesini istediğiniz uygulamanın hizasında en sağ tarafa doğru gidiniz. Orada 3 nokta var.
 5. 3 Noktaya tıklayıp ”Sorun bildir” seçeneğine tıklıyorsunuz.
 6. Sorun bildir seçeneğinde kendinize uygun olan mazeretinizi seçip açıklama kısmına durumunuzu anlatan bir açıklama yazısı ekleyiniz. Ardından gönder butonuna basarak talebinizi gönderiniz.
 7.  48 saat içerisinde geri ödeme ile ilgili bir e-posta alacaksınız.

NOT: Bu konu ile alakalı sorularınızı aşağıdaki yorum kısmından bizlere iletebilirsiniz. 

Yorum Yap

Yorum Yap