1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. AVM lerde sınırlandırmalar olacak! Vatandaşlar istediği gibi girip çıkamayacak. İşte detaylar

AVM lerde sınırlandırmalar olacak! Vatandaşlar istediği gibi girip çıkamayacak. İşte detaylar

fahrettin koca

05 Mayıs tarihinde devlet yetkililerince açıklanan ve 11 Mayıs ‘ta aktif olacak olan AVM lerin açılması sonucu izdiham yaşanma riski gözetilerek AVM ler için Sağlık Bakanı Koca açıklama yaptı.  Normalleşme adımlarını başlatarak ”Kontrollü Sosyal Hayat” adı altında yapılacak olan tüm faaliyetleri açıkladı. Virüs sürecinin 2. evresi olarak adlandırılan ”Kontrollü Sosyal Hayat” projesinin detayları işte burada

AVM ler sınırlandırılacak

Bakan Fahrettin Koca “AVM içindeki restoranlar, lokantalar ve kafeler de açılmayacak. Eskisi gibi isteyen herkes AVM’lere gidemeyecek, bir sınır olacak. Bununla ilgili rehberler yayınlanacak” dedi.

Korona virüs ile mücadele kapsamında toplanan kabine birliğinin toplantı sonrasında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sözlerine şöyle devam etti ”Bu hafta sonu sokağa çıkma yasağı sürüyor. Önümüzdeki dönem için karar alınınca açıklanacak. Biz sürmesinden yanayız. AVM ‘lerdeki restoranlar ve kafeler açılmayacak. Bilim Kurulu veya Bakanlığımızın veya hükumetimizin AVM’lerin kapatılması ile ilgili bir kararı olmamıştır. İşletmelerin kapatılması ile ilgili kararlar olmuştur. AVM’lerin açılması için de bir karar gelmesi gerekmiyor. Zaten açıktı. İşletmelerin kendileri bunu sürdürme noktasında olmalılar. Açılan şu süreçte kuaför ve berberler belli şartlara bağlı olmak kaydıyla. Restoranlar, kafeler  AVM’ler açılıyor diye açılmayacak. Öyle bir karar yok.AVM’ler 11 Mayıs’ta açılacak ama AVM içerisindeki restoranlar, kafeler açılmayacak. Eskisi gibi isteyen herkes AVM’lere gidemeyecek, bir sınır olacak. Bununla ilgili rehberler yayınlanacak.” dedi.

 

Yorum Yap

Yorum Yap