1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Bakan Koca Fotoğrafını paylaştığı gencin kanser annesine yardım etti!

Bakan Koca Fotoğrafını paylaştığı gencin kanser annesine yardım etti!

thumbs_b_c_f5d58676c317288d1331a9126992b47a

Geçiğimiz haftalarda Sağlık Bakanı Sayın Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından, otobüs ile seyahat ederken gözüne maske takan bir gencin fotoğrafını paylaşmıştı.

Bakan koca yaptığı paylaşımda  ”Sıfır yeni vaka hedefine ulaşmak için, riske karşı uyanık olalım. Virüs, ağız ve burun yoluyla bulaşıyor. Ağız veya burun açık kalırsa, maske takmış ama gözümüzü gerçeğe kapatmış oluruz. Risk bu kadar mesafesizken uyarıları dinleyelim.” demişti. Fotoğrafını paylaştığı genç arkadaş uzun araştırmalar sonucunda bulundu. Fahrettin Koca genç vatandaş ile telefonda bir süre sohbet ettikten sonra annesi ile alakalı olan üzücü haberi duydu. Genç vatandaşın annesinin kanser hastası olduğunu öğrendikten sonra Bakan Koca kendisine tüm masrafları üstlendiğini ve ayrıca her türlü destek vereceğini belirtti.

Bakan Koca telefonda neler konuştu?

Konuyla ilgili gazetecilere açıklamalarda bulunan Tatlı, fotoğrafın çekildiği gün annesiyle birlikte hastaneye gittiklerini belirterek, “Yol uzun sürdü. Zaten uzun süre çalışmanın yorgunluğuyla otobüste uyuyakalmışım. Bir refleksle ağzımdaki maskeyi gözüme çektim. Yaptığın doğru bir hareket değildi. Olayın ardından Bakan Beyin arayacağını söylediler. Yoğun çalışmalarına rağmen bana vaktini ayırdı ve aradı. Kendisine çok teşekkür ediyorum. Toplum için normalde yapılan bir yanlış hareketin aslında iyi bir örnek teşkil ettiğini, iyi bir mesaj verildiğini aktardı. Annemin durumunu da sordu. Annemin tedavisi konusunda destek olunacağını söyledi. Bundan dolayı da mutlu oldum. Zaten bakanımızın araması bana ayrıca moral verdi. Anneme de selamlarını ilettim. Annem çok mutlu oldu. Çünkü kendisi de sosyal medyadan yapılan bazı olumsuz yorumlardan rahatsız oluyordu. Benim yaptığım yanlış kendisini üzdü, morali bozuktu. Bakanımız arayınca bize moral oldu. Artık daha da dikkat etmemiz lazım. Çünkü süreç kötü bir süreç. İnsanların dikkat etmesi gerekiyor” dedi.

Yorum Yap

Yorum Yap