1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Bakan Koca, Kurul toplantısının detaylarını açıkladı

Bakan Koca, Kurul toplantısının detaylarını açıkladı

ss

22 Nisan Korona virüs ile mücadele kapsamında Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca bugün yapılan kurul toplantısı sonucu verileri açıkladı. Bu gün toplam 37.535 test yapıldı. Yapılan testler sonucunda 3.083 vatandaşımızda korona virüs tespit edildi.  117 hastamız hayatını kaybetti. Bugün 1559 hastamız korona virüs ile mücadelesini kazandı ve iyileşti. Toplam iyileşen sayısı 16.447 kişiye ulaştı.

Ayrıca verileri dünya çapında karşılaştıran Bakan Koca şu ifadeleri kullandı

Türkiye ‘de her 3 yataktan 2si boştur. Avrupa ve ABD yatak kontenjanları tamamı ile dolmuştur. Bu verilere bakılarak hastalığı bertaraf edildiği gözler önüne serildi.

Vakaların Zatürre olma olasılığı düştü

Vakaların zatürre olma olasılığı yüzde 60 dan yüzde 12 ye düştü. Türkiye ‘deki ölüm sayısının oranı ise yüzde 2.3 tür. Bu sayı Amerika ‘da yüzde 5, İtalya ‘da yüzde 13, Fransa ‘da yüzde 17 dir. Türkiye ‘de ölüm oranları düşük seyrediyor bu etkili bir tedavi uyguladığımızın kanıtıdır.

Hayatını kaybedenlerin çoğunluğu 60 yaş altı

Bakan Koca açıklamasına şöyle devam etti; ”Bu salgında vefat edenlerin çoğunluğu 60 yaş altında ve ek bir hastalıkları mevcut değildir. Kimse bana bir şey olmaz deme lüksüne sahip değildir. Herkes çok tedbirli olmalıdır.

KORONA VİRÜS HARİTASINA ULAŞMAK İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ

Yorum Yap

Yorum Yap