İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Başakşehir hastanesi açıldı. Sosyal medyadan mesaj verdi!

Başakşehir hastanesi açıldı. Sosyal medyadan mesaj verdi!

asadsasd

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan bu gün açılan Başakşehir Şehir Hastanesi ve yapımı devam etmekte olan diğer şehir hastaneleri için sosyal medya hesabından duyuru yaptı. Korona Virüs mücadelesinde geldiğimiz noktada Türkiye Cumhuriyeti olarak yeni hastaneler açmaya devam ediyorum. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ‘da bu konuya ilişkin yeni bir açıklama yaptı; ”Sağlık alanında yaptığımız reformlarla hem alt yapıyı hem sistemi güçlendirdik. Bununla kalmadık, hayalimiz olan şehir hastanelerini kurmaya başladık. Yeni yatırımlar ve eserlerle ülkemizi dahada yükselteceğiz” dedi.

Başakşehir Şehir Hastanesi

İhalesinden, projesine, yönetmeliğine hatta sözleşmesine kadar gizli tutulan Başakşehir Şehir Hastanesi ”Türkiye ‘nin en yüksek üçüncü sağlık yatırımı” olarak biliniyor. Bu gün hizmete açılmasının ardından merak edilen konulardan biri ise hastanenin yapımı boyunca harcanan miktar. Tabii ki yapımı boyunca gizli tutulan her şey gibi, yapımı için harcanan miktarda gizli tutuluyor.

Hastanenin korona virüsü salgını ile mücadele için özel olarak izole edilen ve akıllı ventilatörlerle donatılan A ve D blokları bugün hizmete girdi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ”Hastanenin tamamı 15 Mayıs’ta hizmete girecek” açıklamasını yaptı.

 

Yorum Yap

Yorum Yap