1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Cumhurbaşkanı: 4 Günlük Sokağa Çıkma Yasağı Uygulanacak

Cumhurbaşkanı: 4 Günlük Sokağa Çıkma Yasağı Uygulanacak

sokağa çıkma yasağı

Kabine toplantısı sonrası açıklama yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 16/17/18/19 Mayıs toplamda 4 gün sokağa çıkma yasağı uygulanacağını söyledi. Ek olarak 9 il için şehirler arası seyahat yasağının kalktığını belirtti. İşte detaylar…

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 10 Mart günü ilk vakanın tespit edildiğini ve bu zamana kadarlık 2 aylık süre içerisinde uygulanan tedbirlerle iyileşen hasta sayısında ciddi bir artış olduğunu ve virüsün yayılma hızında ise düşüşün meydana geldiğini söyledi.

16/17/18/19 Mayıs’ta 4 günlük sokağa çıkma yasağı uygulanacak!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarına baktığımızda en fazla dikkatleri çeken konu ise 4 günlük sokağa çıkma yasağı oluyor. 16/17/18/19 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağı uygulanacak. Erdoğan’ın yapmış olduğu açıklama ise şöyle:

“Dün saat 11 ila 15 arasında 65 yaş üstü vatandaşlarımıza sokağa çıkma imkânı verdik. Bu vatandaşlarımızın kurallara uyduğunu görmekten memnun olduk. Cuma günü de 15/20 yaş grubu aynı imkândan yararlanacaktır. Herhangi bir olumsuzluk olmadığı sürece önümüzdeki haftalarda da uygulanacaktır. 16/17/18/19 Mayıs’ta yine sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacaktır. 18/19 Mayıs günlerinde bakkal, market, kasap, manav, fırın, tatlıcı gibi işletmelerin 10.00 ile 16.00 arasında hem satış hem evlere servis için açık olmalarına imkân tanıyoruz.”

9 ilde şehirler arası ulaşım yasağı kalktı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ayrıca Adana, Diyarbakır, Mardin, Trabzon, Ordu, Denizli, Kahramanmaraş, Şanlıurfa ve Tekirdağ dahil toplamda 9 ilde sokağa çıkma yasağının kaldırıldığını belirtti.

Yorum Yap

Yorum Yap