İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Ekran altı kamera teknolojisi Galaxy S21 ile gelebilir!

Ekran altı kamera teknolojisi Galaxy S21 ile gelebilir!

galaxy s21

Güney Kore merkezli telefon üreticisi olan Samsung‘un kullanıcılara daha iyi tam ekran telefon deneyimi yaşatması beklenen modelin Galaxy S21 olacağı ifade edildi.

Son yıllarda telefon üreticileri kullanıcılara tam ekran deneyimi sunmak için bir yarış içerisine girmiş durumda. Çoğu üretici ise bu tam ekran deneyimi için bazı özel yöntemler bile geliştirdi. Bunların en başında yer alan ise pop-up olarak bilinen üstten açılan kamera donanımı olmuş olsa bile, kullanıcıların beklediği asıl şey ekran altı kamera teknolojisi diyebiliriz.

Samsung ekran altı kamerayı test ediyor!

Pop-up olarak gelen selfie kamerasına sahip akıllı telefonların pek tutulmadığı ve yakın bir zamanda ekran altı kamera teknolojisine sahip telefonların piyasada yer alacağı ifade ediliyor. Son gelen bilgilere göre bu teknolojilere sahip olan telefonların piyasaya çıkacağı ve ilk sunan şirketin Samsung olacağı iddia ediliyor. Çünkü ünlü sızıntı hesabı ile tanınan Ice Universe‘ye göre Galaxy S21, ekran altı kamera teknolojisi ile gelen ilk Samsung akıllı telefonu olarak kayıtlara geçebilir.

Güney Koreli şirketin şimdilik bu teknoloji üzerinde çok fazla test yaptığı ve kullanıcılara sunmak için denendiği ifade ediliyor. Her şey istenildiği gibi devam ederse eğer, test aşamalarından sonra ekran altı kamera teknolojisini Galaxy S21 model akıllı telefonda görebiliriz.

Yorum Yap

Yorum Yap