İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. ePttAVM, Ücretsiz Maske Dağıtımına Başladı!

ePttAVM, Ücretsiz Maske Dağıtımına Başladı!

epttmaske

Koronavirüs ile ülke olarak vermiş olduğumuz mücadele kapsamında birçok tedbir alınmış ve yeni önlemlerde karşımıza çıkıyordu. Son gelen tedbirler doğrultusunda maske takma zorunluluğu getirilmişti. Vatandaşlara ücretsiz maske dağıtılması kararlaştırılmış ve ePTTAVM üzerinden başvuru yaparak vatandaşlara her hafta tam 5 maske ücretsiz olarak verileceği duyuruldu.

Koronavirüs ile mücadele bakımından kabalık ortamlarda ve marketler ile minibüs gibi ulaşım araçlarında kişilerin maske takma zorunluluğu gelmesi üzerine maske gerekliliği artış göstermeye başladı. Haliyle bireysel ihtiyaç haline gelen ve Sağlık Bakanığı ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın almış olduğu karar neticesinde kişilere ücretsiz maske dağıtılması başladı. Maskeleri ise ePttAVM üzerinden ücretsiz PTT kargo ile alabilirsiniz.

ePttAVM ücretsiz maske başvurusu nasıl yapılır?

ePttAVM üzerinden bir açıklama yapılarak “T.C. Sağlık Bakanlığı ile T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın almış olduğu karara istinaden; online ortamda ePttAVM.com üzerinden vatandaşlarımıza ücretsiz olarak maske temini sağlanacaktır. Aile üyeleriniz için maske temin etmek isterseniz, aile üyelerine ait bilgileri form üzerinde doldurarak onlara da ücretsiz maske temini sağlayabilirsiniz. Vatandaşların her hafta ‘1’ paket maske (5 adet) alma hakkı bulunmaktadır. PTT Kargo ile ücretsiz olarak taşınacaktır” denildi.

Maske başvurusunu ise şu şekilde yapabilirsiniz;

  • ePttAVM’nin maske başvuru sayfasına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.
  • Açılan sayfada Ad, Soyad, T.C. Kimlik Numarası gibi gerekli alanları doldurun.
  • Daha sonra Üyelik Sözleşmesi ve Gizlilik Politikasını okuyun ve kabul edin.
  • En sonunda ise ‘Maske Siparişini Ver‘ butonuna basın.

Hepsi bu kadar. Ancak ücretsiz maske 20 yaş altı ve 65 yaş üstü için geçerli olmuyor. 20 Yaş üstü ve 65 yaş altı kişiler maske isteyebilir.

Yorum Yap

Yorum Yap