İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Google Chrome mobilde karanlık moda geçiş başladı!

Google Chrome mobilde karanlık moda geçiş başladı!

Google-arama-motoru-660x396

Son zamanlarda güncellemeler ile gündeme gelen Google, mobil uygulaması için temiz bir çalışma sergileyip karanlık modu web siteleri için de getireceğini duyurdu. İşte detaylar…

Tüm dünyanın en iyi arama motoru olan Google, mobil uygulamasında geliştirmelerini her geçen gün karşımıza çıkarıyor. Son dönemlerde karanlık mod üzerinde bazı geliştirmeler yapan şirket, kısa bir süre sonra Chrome uygulamasında bütün ekranı karanlık mod ile destekleyeceğini işaret eden sızıntılar yapıldı. Bu özellik, şuan için Chrome Canary uygulamasında kullanılacak. Sizlerde gelişmelere meraklıysanız eğer bu sürümü kullanabilirsiniz. Ancak bu sürümün kararlı bir sürüm olmadığını ve hatalar ile karşılaşma ihtimalinizin olduğunu unutmayın

Fotoğraflarda gördüğünüz gibi Google web aramaları yeni güncelleme ile beraber tam ekran karanlık moda uyarlanıyor. Bu bakımdan Android 10 kullanıcılarının da bu özellik ile beraber göz sağlıkları daha üst düzeyde tutulacak. Ek olarak XDA, normal Chrome kullanıcılarının da bu özellikten bir hile yardımı ile şimdi den faydalanabileceklerini belirtti.

Chrome Canary’de karanlık mod aktif nasıl edilir?

Bu özelliği denemek için ilk olarak Chrome Canary uygulamasını kurun. Ardından chrome: // flags’a erişmelisiniz. Daha sonra dneeysel komutları keşfetmenizi sağlayacak bir yardımcı aracı fark edeceksiniz.

Bu işlevlerden sonra “Android’de karartılmış sayfaları göster” seçeneğine basın ve aktif edin. Artık karanlık mod kullanabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap