1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Google Pixel 5 Snapdragon 865 yerine 768G ile geliyor!

Google Pixel 5 Snapdragon 865 yerine 768G ile geliyor!

Google Pixel 5,

Uzun bir zamandır gündemde yer alan Google Pixel 5, daha önceki iddialardan çok farklı bir işlemci ile karşımıza gelecek! İşte detaylar…

Son zamanlarda sık sık yongasıyla gündeme gelen Google Pixel 5, yeniden gündeme farklı bir şekilde geldi. İlk zamanlarda Snapdragon 865 işlemcisi ile geleceği ifade edilen telefonun sonradan Snapdragon 765G ile geleceği ve orta seviye bir telefon olacağı işaret edildi. Snapdragon 765G yongası da gündeme ulaştıktan sonra üçüncü defa yonga söylentileri ile karşımıza çıkan telefonun bu sefer de Qualcomm’un Snapdragon 768G yonga seti ile geleceği belirtildi.

Aslında yeni telefonun maliyetinin bu günlerde çok yüksek olması Google’ın beklenen satış rakamlarına ulaşamamasından kaynaklı daha uygun ve maliyeti düşük bir işlemci ile getirilmesi hedeflendi. Pixel 5 model telefon orta seviye bir cihaz olarak karşımıza çıkacak. Bu bakımdan birkaç yonga seçeneği ile gündeme gelen şirket son söylentilere baktığımızda Snapdragon 768G işlemcisi ile gelecek. 10 Mayıs günü tanıtımı yapılan yeni yongayı ilk olarak kısa süre önce Redmi K30 Extreme Edition modelinde görmüştük. Bu sefer de Pixel 5 modeline güç vereceği ifade edilen yonga seti 765G den daha fazla performans sunuyor.

Qualcomm‘un Snapdragon 765G modelinden daha fazla performans sunan 768G yeni model cihazda %15 daha fazla performans sunacak. 7nm teknolojisiyle üretilen telefonun azda olsa farklılıkları mevcut. En dikkat çeken fark ise çekirdek saat hızı oluyor. 768G’nin çekirdek hızı 765G‘ye oranla en fazla dikkat çeken taraf oluyor. 768G’nin 2,8 GHz hızında 8 çekirdeğe sahip olması ve 765G ise 2,4GHz hızında 8 çekirdeğe sahip olmasından durumu az çok anlayabiliriz.

Akıllı telefon hakkında son zamanlarda pek fazla bilgi yer almasa bile 120Hz  tarama hızına sahip bir ekran ile gelebilir. Yonga seti ise Snapdragon 768G ve grafik kapsamında Adreno 620 bizleri karşılayabilir.

Yorum Yap

Yorum Yap