İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Instagram kullanıcılarına artık para kazandırmaya başlıyor!

Instagram kullanıcılarına artık para kazandırmaya başlıyor!

instagram para

Instagram kullanıcıları için yeni bir gelir modeli tasarlanıyor. Bu yeni gelir ile beraber Instagram bir uygulamayı kullanıcılarına sunuyor. Bu bakımdan Instagram ve Youtube rekabeti çok daha farklı bir noktaya taşınacak. İşte detaylar…

IGTV videoları para kazandıracak

Kısa bir süre önce Instagram bir açıklama yaparak yeni güncellemeyle, IGTV videolarına reklam yerleşimi yapılacağını belirtti. 15 saniyeye kadar olan reklamlar, ürün satışlarını ele alıyor. Reklam bağlantısını açmak için de link paylaşımlarında olduğu gibi yukarıya doğru bir kaydırma değil, üstüne tıklama uygulanacak. Bu bakımdan reklam bağlantılarının açılma oranı daha yüksek olacak.

Reklamlardan elde edilen gelirler yayıncı ile paylaşılacak. Şimdilik ne kadarlık bir oran olacağı ve ne kadar bir gelir elde edileceği hakkında bir açıklama yapılmadı.

Yeni Instagram reklamları ilk önce bir kesim üzerinden test edilecek. Açıklamalara göre İngilizce dilde içerik üreten 200 farklı platform fenomeni seçilmiş ve uygulanmış. Böylelikle tüm kullanıcılara gelen yeni özellikle beraber kullanıcılar rakamları belli olmasa bile tatmin edici ücretler alacağı kesin gibi duruyor.

Yorum Yap

Yorum Yap