1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. iOS 13.5 güncellemesine az kaldı: İşte tüm yenilikler

iOS 13.5 güncellemesine az kaldı: İşte tüm yenilikler

ios 13.5

iOS 13.5 güncellemesinin geliştirilme süreci tamamlandı ve herkese yayınlanmasına az bir süre kaldı. İşte iOS 13.5 güncellemesi için sızıntılara göre çıkış tarihi ve güncellemenin tüm yenilikleri hakkında detaylar…

Bir aylık bir süredir beta sürecinde gördüğümüz iOS 13.5 güncellemesi GM sürümü, geliştiriciler için yayınlanmış durumda. Herkese açık final sürümden bir önceki yayınlanmış sürüm ile aynı yapıya sahip olan güncelleme aslında final sürümünden ayırt edilmiyor. Bu bakımdan iOS 13.5 güncellemesi hakkında çok fazla detay elde ediyoruz.

iOS 13.5 ile gelecek yeni özellikler neler?

iOS 13.5 güncellemesi iPhone kullanıcılarına ne sunacak? İşte iOS 13.5 güncellemesinde bazı yeni özellikler:

1Koronavirüs sebebiyle bildirim API’si aktif ediliyor!

Bu yeni özellik aktif edildiğinde COVID-19 pandemisine maruz kalma API’sı kullanılıyor. Böylelikle sağlık uygulamasının yükle olmasıyla beraber Bluetooth LE teknolojisiyle beraber kişiler Bluetooth menzilinde olan telefonlarla veri akışını anonim olarak gerçekleştiriyor. Daha sonra bir kişi Covid-19 olduğunda, o kişinin temasda olduğu kişilere bir uyarı mesajı gönderiliyor.

2Yüzünüzde maske varsa Face ID bunu algılayacak!

COVID-19 sebebi ile maske taktığımız şu günlerde Face ID kullanıcıları iPhone kilidini açarken çok fazla strese giriyor. Çünkü maske kullanıldığı zaman Face ID yüzü bir türlü algılayamıyor. Bu durumu artık fark edecek ve size direk şifre ekranını sunacak.

3Apple Müzik uygulamasındaki şarkılar Instagram’da paylaşılabilecek!

Apple Müzik uygulamasında ki müziklerinizi Instagram platformunda hikayeler kısmında paylaşmanız için bir özellik geliyor. Şarkılar hikayede paylaşılırken hareketli arka plan olarak gösterilecek.

iOS 13.5 güncellemesi iPhone çökerten mesaj hatasını gideriyor!

iOS 13.5 güncellemesi ile bazı hata gidermeleri ve performans iyileştirmeleri yapılıyor. Bunlar ise şöyle:

  • Yeni güncelleme iPhone’ların çökmesine neden olarak karakter uyumsuzluğu sorununu çözüyor.
  • Çok fazla bellek tüketen e-posta gönderimlerinde iOS aygıtın uzaktan kontrol edilmesine neden olan güvenlik sorunu çözülüyor.
  • Web sitelerinde yer alan videoların açılırken siyah ekran hatası çözülüyor.

iOS 13.5 ne zaman çıkacak?

iOS 13.5 güncellemesi 20 Mayıs Çarşamba günü büyük ihtimal yayınlanacak. Türkiye saatine göre 20:00’da güncellemenin gelmesi bekleniyor.

Yorum Yap

Yorum Yap