1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. iPhone ve iPad’ler için Google Drive Kilit Ekranı Özelliği Geldi!

iPhone ve iPad’ler için Google Drive Kilit Ekranı Özelliği Geldi!

google drive kilitleme özelliği ios

iPhone ve iPad kullanıcıları için Apple tarafından Google Drive‘a yönelik bir kilitleme sistemi getiriliyor. Bu bakımdan cihazınızı başka bir kişiye verirken Google’ın bulut depolama alanından güvenliğiniz için çıkış yapmanıza gerek kalmıyor. İşte detaylar…

iOS ve iPadOS platformunda yer alan Gizlilik Ekranı özelliği bundan böyle Google Drive‘a giriş yapmak için FaceID veya Touch ID güvenlik sistemi yer alacak. Kimliğinizi doğrulamak için Google Drive uygulaması her açıldığında yüz tanıma veya parmak izi okuma işlemi karşınıza çıkacak.

Ek olarak Drive uygulamasını her açtığınızda siz olduğunuzu doğrulamak sizi rahatsız edeceği için, uygulama kilit seçeneklerinden ne kadar süre sonra sizden tekrar kilit ekranını açması gerektiğini ayarlayabiliyorsunuz. Kilit ekranının süresini 10 saniye, 1 dakika ve 10 dakika kadar ertelemeniz mümkün.

Bu kilit sistemini kullanmak istemeyenler ise bu özelliği devre dışı bırakabilecek. Gizlilik Ekranı için bazı sınırlamalar elbette mevcut. Örnek verecek olursak eğer bazı dosyaları yada klasörleri kilitleyemiyorsunuz ve bildirimler görünebilir oluyor. Ayrıca bazı Siri işlevleri için de bu durum kapsam dışı kalıyor. Son olarak Fotoğraflar uygulamasını yada Dosyalar uygulamasını da kapsamadığını belirtelim.

Sizlerde bu özelliği henüz göremiyorsanız App Store üzerinden Google Drive uygulamasını güncelleyin.

Yorum Yap

Yorum Yap