İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. KİM JONG-UN ORTAYA ÇIKTI ORTALIK YİNE KARIŞTI

KİM JONG-UN ORTAYA ÇIKTI ORTALIK YİNE KARIŞTI

aaa

Haftalardır kayıp olan kendisinden herhangi bir haber alınamayan Kim Jong un dün bir açılış ile tekrardan basın mensuplarının karşısına çıktı fakat bu defa kolundaki yara izi ortalığı karıştırdı.

Dedesinin doğum günü kutlamasına katılmamıştı

Ülkenin kurusucu olan ve Kim Jong un dedesi olan Kim il Sung un doğum günü kutlamalarına katılmayarak gündeme düşen Kim Jong Un haftalardır kayıptı. 2014 yılında yine bu şekilde ortadan kaynbolmuş fakat bir kaç hafta sonra ortaya baston ile çıkmıştı. O dönem darbe girişimi olma ihtimali kulaklarda geziniyordu.

Radial arter anevrizması uygulanmış

Kim Jong Un un eline bulunan yara izine bakıp yorum yapan ABD ‘li uzmanlar bu yara izinin radial arter anevrizması uygulanmasından dolayı olduğunu iddia ettiler. Ailesinin genetiğine bakılınca dedesi ve babasınında kalp krizinden hayatlarını kaybettiği bilinmekte.

NK NEWS GAZETESİ ŞÖYLE KONUŞTU

“Sağ bileğindeki yara izi kalple ilgili bir operasyon geçirdiğini gösteriyor olabilir. Bu yara izinin olduğu bölge damarlara stent takmak için oluşturulmuş olabilir” dedi
Kim jong un şimdi iyi
Kuzey Kore başkanı dün yapmış olduğu açılışta kameraların karşısında gayet neşeli ve sağlıklı görünüyordu. Haftalardır kayıp olmasının ardından çıkan bir sürü yalan haberi medya kuruluşlarının karşısına çıktığı anda bertaraf etti. Kimisi korona oldu dedi kimisi öldü söylemiyorlar dedi.

Yorum Yap

Yorum Yap