1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. KORONA’DA SON DAKİKA!

KORONA’DA SON DAKİKA!

fahrettin koca

Bakan Koca şeffaflık ilkesi ile tekrardan basın mensuplarına konuşarak, son durum hakkında bizleri bilgilendirdi. Korona Virüs ile mücadelemizde bugün 63 can kaybı daha yaşadık. Toplam vefat sayısı 277 oldu.  Bu durumun üzüntüsü ile Korona Virüs tehdidine daha fazla önlem alınması gerektiğini bildiren Bakan Koca açıklamasını işte böyle yaptı :

“Karşımızda, sürekli hareket halinde olan, içeri sızacak boşluk arayan, koyduğumuz sınırlarda zayıf noktaları tehdit eden bir düşman var. İnsanlık buna ilk kez tanık oluyor. Dayanışma şimdi izolasyonla gerçekleşiyor. Araya mesafe koymak, bizi güçlü kılıyor. Dünya, korona virüse karşı şu ana kadar ne başarı göstermişse, bunu izolasyona borçludur. Biz de hastalığın ülkemize girmesini bu yolla öteledik. Hastalık, Türkiye’ye girdiğinde, bu mücadelede asıl silahımızın izolasyon olduğunu söyledik.

Temas, mesafe, izolasyon… Bu üç kelime hayati önemde. Temas içinde olmayacağız, araya mesafe koyacağız, kendimizi izole edeceğiz. Bütün dünyada bilim insanları hastalık üzerinde çalışıyor. Bilgi sürekli gelişiyor. İzolasyon konusu, her gün daha fazla önem kazanıyor.”

Milli Dayanışma Sür’atle devam ediyor!

Yapılan açıklamaların ardından Milli Dayanışma Kampanyası şu anda tam olarak 1 Milyar 364 Milyon TL toplandı. Milli Dayanışma Kampanyası hala devam ediyor.

Yorum Yap

Yorum Yap