1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Maske Sitesi Çöktü! EPttAvm sitesi çöktü!

Maske Sitesi Çöktü! EPttAvm sitesi çöktü!

404272-859

Ücretsiz maske dağıtımı adına verilen mücadele de dün son noktalara gelinmişti. Vatandaşlara verilecek olan ücretsiz maskeler, sosyal mesafeyi korumak adına kargo ile evlere gönderilecek idi. Dün yayımlanan Devletin resmi sitesi olan EpttAvm.com sitesi, dağıtmak üzere sipariş alırken, yüklenmeye dayanamayıp çökmüş durumda. İnsanların siteye akın etmeleri sonucunda yaşanan hadise sonucu gerekli açıklamalar yapılmaya başlandı.

SİPARİŞ SİTESİ DEĞİŞECEK

EpttAvm sitesinin çökmesi üzerine yapılan açıklamalarda, yetkililer sitenin adresinin değişeceğini bildirdi. Siparişlerin E-devlet sistemi üzerinden olacağı belirtildi.

İNSANLAR YANLIŞ ANLADI!

Bu haberi sizler ile paylaşırken bu açıklamayı yapmaktan kaçınmak istemiyorum. Bilinen bir yanlışı düzeltmek istiyorum. Devlet tarafından ücretsiz bir şekilde dağıtılacak olan 3 katlı haftada 5 adet kişiye özel olan maskeler, 20 yaş altındaki vatandaşlara ve 65 yaş üstü vatandaşlara dağıtılacak olduğu sanılmaktadır. Bazı İnternet haber sitelerinin yanlış bilgi vermeleri üzerine vatandaşlar sosyal medyada isyan etmeye başladı. Yanlışı düzeltmek bizim boynumuzun borcudur. Devlet tarafından dağıtılacak olan ücretsiz maskelerin sahipleri, 20 yaş altı ve 65 yaş üstü sınırlamasının dışında kalan vatandaşlardır. Buradan yanlış haber yayımlayan haber sitelerine sitemde bulunmak istiyorum. Devletimiz ve milletimiz Korona Virüs ile mücadele ederken, vatandaşların ve yetkililerin bu durum karşısında ellerinden geleni yaptıklarını bildiğimiz halde, insanları yanlış yönlendirip devletimize zorlukta bulunmayalım. Açıklamalar çok açık ve net bir şekilde aktarıldı. Çarpıtmayalım!

 

Yorum Yap

Yorum Yap