İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Milli Dayanışma Kampanyası’nda Son Durum 552 Milyon Lira Oldu

Milli Dayanışma Kampanyası’nda Son Durum 552 Milyon Lira Oldu

milli dayanışma kampanyası

Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın iki gün önce başlatmış olduğu Milli Dayanışma Kampanyasında 552 Milyon TL toplandı. ”BİZ BİZE YETERİZ” Sloganı ile  iki gün önce başlatılmış kampanya da beklentilerin üstünde bir yardım geldi. Sayın Cumhurbaşkanımızında 7 maaşını bağışladığı kampanyada 552 Milyon 529 Bin 912 Lira toplandı

Toplanan Para Nereye Gidecek ?

Korona virüs ile mücadelede bir çok vatandaş işsiz kaldı. Toplanan yardımların işsiz kalan vatandaşlara dağıtılacağı tahmin edilmektedir. Şuana kadar şeffaflık ilkesi ile toplanan yardımlarda, kimin ne kadar para verdiği, toplamda ne kadar para toplandığı neredeyse anlık olarak bilgilendirilmekte. Banka hesapları paylaşılan kampanyada SMS yolu ile yardım yapılabilmektedir.

Bakan Soyludan Devir İsteği

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu CHP’ li belediyelere toplanılan paraların merkezi kampanyadaki hesaplara devretmelerini istedi. Kampanyaya katılım devam etmektedir. Ne zaman sonlanacağı bilinmiyor.

Şeffaflık İlkesi İle Devam Edilmelidir

Şuana kadar şeffaflık ilkesi ile gelinen nokta beklentilerin üstündeydi. Kampanya bitiminde toplanılan paranın gideceği yerlerinde şeffaflık ilkesi ile yapılması beklenmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap