İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. İnternet
  3. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk okulların ne zaman açılacağı hakkında açıklama yaptı!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk okulların ne zaman açılacağı hakkında açıklama yaptı!

YAZ TATİLİ SÜRESİ 11 HAFTA OLACAK MİLLİ EĞİTİM BAKANI ZİYA SELÇUK: "13 HAFTALIK YAZ TATİLİNİN 2 HAFTASI NİSAN VE KASIM AYLARINDA YAPILACAK BİRER HAFTALIK ARA TATİL OLARAK PLANLANDI"

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Okullar ne zaman açılacak sorusunun şuan tek cevabı var: ‘Çocuklarımız, öğretmenlerimiz ve ailelerimiz için en güvenli zamanda, en güvenli şekilde açılacak. Bu tarihi ve uygulamaya şeklini de bize bilimsel veriler söyleyecek.” açıklamasını yaptı.

Bakan Selçuk, sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Milli Eğitim Bakanı olarak kamuoyundan ricam, okulların açılmasına bir takvim olarak bakılmamasıdır. Okulların açılması demek, 18 milyon öğrenci ve 1 milyon öğretmenin evlerinden dışarı çıkması, sonra her birinin yeniden ailesiyle buluşması demek. Bu bir toplum sağlığı meselesidir ve bilimsel verilerle hareket etmek ön koşuldur. Her tarih için hazırlığımız tamam. Okullar ne zaman açılacak sorusunun şu an tek cevabı var: Çocuklarımız, öğretmenlerimiz ve ailelerimiz için en güvenli zamanda, en güvenli şekilde açılacak. Bu tarihi ve uygulama şeklini de bize bilimsel veriler söyleyecek” ifadelerini kullandı.

YKS Öğrencilerine Duyuru

Milli Eğitim bakanı TRT1 televizyon kanalında yayınladığı bir açıklama videosu ile öğrencileri ile buluştu. Ziya Selçuk açıklamalarında öğrencilere, yaşanılan salgın sürecini iyi değerlendirmeleri hususunda bir açıklama yaptı. Yaptığı açıklamada üniversite sınavına hazırlanan gençlere ” Merak  etmeyin sorular sadece okullarda işlediğiniz konulardan çıkacak, kimse mağdur olmayacak” dedi.

Yorum Yap

Yorum Yap