1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. O dövüşçü Müslüman oldu! İşte Detaylar

O dövüşçü Müslüman oldu! İşte Detaylar

asasdasd

Avusturyalı Willi Ot adındaki şampiyon dövüşçü şahsi sosyal medya hesabından Kelime-i Şehadet getirerek Müslüman olduğunu tüm sevenlerine duyurdu. Yaptığı paylaşımda ”İslam inancıyla çok daha güçleneceğimi hissediyorum. Oruç tutacağım gün için sabırsızlanıyorum” dedi.

Bu durumu ünlü sporcu Bülent Sağlam şöyle yorumladı :

“Kendisi zaman zaman salonumuza da gelerek antrenmanlar yapıyor. Maç galalarımızda ringlere çıkarak büyük başarılara imza atıyordu. Kendisi dövüş sporlarında çok yetenekli ve başarılı bir sporcudur. Dinimize karşı ilgisini son zamanlarda fark etmiştik. Salonumuzda da çeşitli sohbetler oluyordu. Şayet böyle bir sporcunun İslam ’ı seçmesinde katkımız olduysa ne mutlu bize” dedi.

Etrafında ve iş yerinde bir çok Müslüman ile çalışan Ott ; “Aslında şimdiye kadar reklam olmasın diye konuşmuyordum ancak belki başka insanlara da ilham kaynağı olur diye bu seçimimi anlatmaya karar verdim. Tanıdığım Müslümanların ne kadar temiz ve güzel ahlaklı olduğunu gördüm. İslam dinindeki adaleti de görünce çok hoşuma gitti. Bu konuyu uzun zaman inceledikten sonra Müslüman olmaya karar verdim. İslam ’ın insana güç verdiğini fark ettim. İlk ramazanda orucumu yakında tutacağım ve bunun için çok sabırsızlanıyorum. İslam inancıyla çok daha güçleneceği mi hissediyorum. Sosyal medya üzerinden milyonlarca mesaj aldım ve bunları maalesef tek tek cevaplayamayacağım için üzgünüm. Ancak bu mesajlar bana daha büyük güç verdi” açıklamasını yaptı.

Yorum Yap

Yorum Yap