1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Range Rover Evoque ve Discovery Sport modeli hibrit olarak tanıtıldı!

Range Rover Evoque ve Discovery Sport modeli hibrit olarak tanıtıldı!

Range Rover Evoque ve Discovery Sport

Jaguar Land Rover, üç silindir benzin ve bir elektrik motoruyla yeni plug-in hybrid hibrit sistemini duyurdu. Sistem ilk önce Range Rover Evoque ile Discovery Sport‘ta bulunacak.

Jaguar Land Rover, elektriklendirme stratejisini ele alarak geliştirmiş olduğu yeni plug-in hybrid yani şarj edilebilir hibrit sistemini duyurdu. Bu sistem ise ilk olarak yeni Range Rover Evoque ile Discovery Sport modellerinde yer alacak. Daha sonra ise diğer modellere de ekleneceği belirtildi.

Jaguar Land Rover’ın geliştirmiş olduğu bu sistem 197 beygir güç üretiyor. 1.5 litre üç silindirli benzinli motora sahipken, 107 beygir elektrikli motora da sahip durumda. 15 kWh‘lık batarya ve 8 ileri otomatik şanzımanda eşlik ediyor. Böylelikle 304 beygir güç ve 540 Nm tork elde ediliyor.

Şirketin açıklamalarında yeni hybrid sistemle gelen Range Rover Evoque P300 modelinin 0-100 km/s hızlanma süresi tam 6.4 saniye olurken Discovery Sport P300e modeli ise 6.6 saniye olarak açıklandı. İki ayrı SUV modeli de DC hızlı şarj desteğine sahip. Batarya dolumları ise sıfırdan yüzde 80 oranına 30 dakika da ulaşıyor. Evdeki normal priz ile şarj edildiğinde ise tam dolum oranı 6 saat 42 dakika sürüyor.

Evoque P300e 66 kilometre, Discovery Sport P300e ise 62 kilometre sürüş menziline sahip durumda. İki modelde de üç farklı sürüş modeli de bulunuyor. Hybrid modda benzinli ünite ve elektrikli motor tam uyumlu çalışıyor. Ev modunda araç sadece elektrik motorundan güç alıyor. Save modunda ise ana güç kaynağı olan benzinli ünite ile bataryanın belli bir seviyenin altına düşmemesi amaç edinmiş.

Her iki acında satışa çıkacağı tarih henüz açıklanmadı.

 

Yorum Yap

Yorum Yap