1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Sağlık Bakanı, koronavirüse karşı en riskli 5 ili duyurdu!

Sağlık Bakanı, koronavirüse karşı en riskli 5 ili duyurdu!

fahrettin koca

Canlı yayında bazı açıklamalar yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, açıklamalarında nüfusa bakıldığında en yüksek risk sunan 5 ili açıkladı. Koca en çok vakanın ve ölüm oranının yansıdığı illeri paylaşarak herkesi bilgilendirdi.

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs, geçtiğimiz mart ayı içerisinde Türkiye’ye giriş yapmış ve kötü bir etki bırakmıştı. Bugün ise Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bir açıklama yaparak ülkemizdeki tüm vaka sayısının 16.160 olduğunu ve 425 vefat sayısı olduğunu söyledi.

Ülkemizde görülen koronavirüs vakalarının hangi şehirlerde görüldüğü daha önce açıklanmamıştı. Geçtiğimiz günlere kadar açıklanmayan verileri Sağlık Bakanı Koca, koronavirüs 81 ilde görüldüğünü ve her ilde kaç vaka olduğunu sayılarla belirtti.

Sağlık Bakanı, nüfusa göre en riskli illeri açıkları:

Bugün yine canlı yayında bazı açıklamalar yapan Koca, en fazla koronavirüs riski bulunan illeri açıkladı. Koca, açıklamasında Nüfusa göre en riskli illerimiz değerlendirildiğinde İstanbul, İzmir, Ankara, Konya, Kocaeli’yi ilk 5 il olarak sıralamak mümkün” diyerek cümlelerine devam etti.

Koca, nüfusa bakıldığunda en riskli iller açıklamasından hemen önce en çok görülen illeri ve vaka sayılarını da söyledi.  Bu iller ise şöyle;

Yorum Yap

Yorum Yap