1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Sokağa Çıkma Yasağına Uymayanlar için Cezalar Belli Oldu!

Sokağa Çıkma Yasağına Uymayanlar için Cezalar Belli Oldu!

sokağa çıkma yasağı cezası nedir

Geçtiğimiz akşam 30 büyükşehir ile Zonguldak için tam 48 saat sokağa çıkma yasağı duyurulmuştu. Ancak akıllarda bu yasağa uyulmadığı taktirde cezası nedir? Diye soruluyordu. İşte tüm detaylar…

Bütün dünyayı kasıp kavuran koronavirüs pandemi bütün dünyada 1 milyon 700 binden fazla kişiyi etkilemiş durumda. Bunun yanı sıra 103 bin kişi hayatını kaybetmiş ve ülkemizde de ciddi rakamları görüyorduk. Türkiye için açıklanan güncel rakamlarda 47 bin 29 vakanın yer aldığı ve 1,006 kişinin hayatını kaybettiği ifade edilmişti. İyileşenlerin sayısı ise 2 bin 423 olarak açıklanmış durumda.

Virüs salgınından korunmak için hükümetlerin birçok karar aldığını biliyoruz. Geçtiğimiz günlerde 65 yaş üstü ve 20 yaş altı sokağa çıkma yasağı getirilmiş olup, geçtiğimiz gün ise 30 büyükşehir ve Zonguldak ilinde 48 saat sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Önerilen Yazı

31 ilde 2 gün sokağa çıkma yasağı başladı!

Sokağa çıkma yasağının cezası açıklandı!

Dün akşam saatlerinde 31 il için 48 saat sokağa çıkma yasağı getirilmiş ve cezai işlemleri kısa süre önce açıklanmış durumda. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nın açıklamalarına göre güvenlik güçlerinin uyarılarını dikkate almayıp sokağa çıkanlara 3 bin 186 TL para cezası kesilecek olarak ifade edildi. Elbette para cezası ile tek kalmayıp iki aydan bir yıla kadar hapis cezası ile cezalandırma da mevcut durumda.

Yorum Yap

Yorum Yap