İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Oyun
  3. Sony Bilgisayara Daha Fazla Oyun Getirecek

Sony Bilgisayara Daha Fazla Oyun Getirecek

sony-bilgisayara-daha-fazla-oyun-getiriyor

Sony, PC’de  PlayStation oyunlarını piyasaya sürmeye devam edeceğini söyledi.

Sony, 2020 kurumsal raporunda PlayStation’ın geleceğinden ve tabii ki PlayStation 5’in gelecek sürümünden bahsetti. Notların arasına gömülü olan: Sony’nin daha fazla oyununu PC’de yayınlayacağına dair onay geldi.

PlayStation, PC’yi büyük ölçüde görmezden geldi, bunun yerine konsolları için özel ürünler yaratmaya odaklandı. PS5 pazarlaması konsollara özel konsept fikrini güçlendirirken Sony, PS4’e özel Horizon Zero Dawn’ın Steam’de Ağustos 2020’de piyasaya sürülmesiyle PlayStation oyunlarını PC’ye koymaya başladı.

Sony raporunda, “Karlılığımızın daha da büyümesini teşvik etmek için birinci taraf oyunlarımızı PC platformuna genişletmeyi keşfedeceğiz” dedi.

Bu, PC’ye daha fazla PlayStation oyununun geleceği anlamına geliyor. Ama bunlar neler?  Spider-Man: Miles Morales, Ratchet & Clank: Rift Apart ve Horizon Forbidden West gibi PS5’e özel olarak duyurulan oyunlar da PC’ye gelecek mi?

Mart 2020’de PlayStation Worldwide Studios patronu Hermen Hulst, Horizon’u PC’ye taşıma kararını açıkladı ve bunun PlayStation’a daha fazla insanı tanıtmak olduğunu söyledi.

“Bence PlayStation ile daha fazla insanı nasıl tanıştıracağımız konusunda yeni fikirlere açık kalmamız ve insanlara neler kaçırdıklarını göstermemiz önemli” dedi.

Ancak Hulst, Sony’nin Microsoft’un liderliğini takip edip tüm oyunlarını aynı anda PC ve konsolda yayınlama niyetinde olmadığında ısrar etti.

“Ve belki bir kaç zihnini rahatlatmak için, bir birinci parti AAA başlığını PC’ye yayınlamak, her oyunun artık PC’ye geleceği anlamına gelmez,” dedi.

“Bence Horizon Zero Dawn, bu özel duruma tam olarak uyuyordu. Gün ve tarih [PC sürümleri] için planımız yok ve yüzde 100 adanmış donanıma bağlıyız.”

Yorum Yap

Yorum Yap