1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Suriye de yeni çatışma! İşte o görüntüler

Suriye de yeni çatışma! İşte o görüntüler

ONUR

Milli Savunma Bakanlığı resmi twitter hesabından açıklama yaptı Suriye bölgesinde 12 PKK/YPG ‘li terörist etkisiz hale getirildi. Huzur ve güven ortamını bozmak için Barış Pınarı bölgesine taciz ateşi açan ve sızma girişiminde bulunan 12 PKK/YPG’li terörist, Kahraman Komandolarımız tarafından ateş destek vasıtaları ile etkisiz hale getirildi.

Barış Pınarı Harekatında gelişen olayda  terörist unsurlarının nasıl etkisiz hale getirildiği işte böyle aktarıldı:

‘’ Dün akşam saatlerinde Barış Pınarı bölgesinde Tel- Abyad yerleşim yerinin güney batısındaki Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) unsurlarına, üzerinde doçka yüklü araçlarla taciz ateşi açıldı. Bu faaliyetle koordineli olarak başka bir istikametten de sızma girişiminde bulunuldu. Bölgede konuşlu keşif ve gözetleme vasıtalarıyla 10-15 kadar PKK/YPG ‘li teröristin saldırıya katıldığı tespit edilerek, derhal tüm harekat merkezleri bilgilendirildi ve birlikler alarm durumuna geçirildi.

Bölgedeki ateş destek vasıtaları ve hafif silahlarla teröristler ve muhtemel kaçış istikametleri meşru müdafaa kapsamında ateş altına alındı. İsabetli atışlar sonucunda 12 teröristin etkisiz hale getirildiği belirlendi. TSK birliklerinde ve dost unsurlarda zayiat meydana gelmedi.

Bölgedeki barış ve huzurun devamı için keşif, gözetleme ve insani yardım/destek faaliyetlerine aralıksız devam ediliyor.

 

Yorum Yap

Yorum Yap