İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Ücretsiz izne ayrılan işçiler için Nakdi Ücret Desteği başvuruları başladı!

Ücretsiz izne ayrılan işçiler için Nakdi Ücret Desteği başvuruları başladı!

bakan selçuk

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk, kısa süre önce bir açıklama yaparak “Ücretsiz izne ayrılan işçilerimiz için Nakdi Ücret Desteği uygulamasının başvuruları başladı.” diyerek sözlerine devam etti. İşte detaylar…

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, bir yazılı açıklama yaparak, nakdi ücret desteği hakkında başvuru sisteminin an itibariyle açıldığı söyleyerek, işverenlerin ücretsiz izne ayrılan işçilere yönelik bildirimleri SGK’nin https://uyg.sgk.gov.tr/IsverenSistemi adresi üzerinden Covid-19 Ücretsiz İzin Ekranı üzerinden bugün yapabileceklerini dile getirdi.

Yapılan bildirimlerin ücretsiz izin verilen her ay için ayrı ayrı olacak şekilde, ücretsiz iznin verildiği ayı izleyen ayın 3’üne kadar yapılması gerektiği ifade edildi. Ek bir başvuru yapmaya ise gerek olmadığının altını çizelim.

Nakdi ücret desteği ayın 8’inden itibaren ödenmeye başlayacak!

15 Mart 2020’den itibaren iş akdi feshedilmiş fakat işsizlik ödeneği hakkı olmayanların da Nakdi Ücret Desteği verileceğini ifade eden Selçuk, bu işçilerin daha önce yapmış oldukları işsizlik ödeneği başvurularının dışında ek bir başvuruya gerek kalmadığını söyledi.

15 Mart’tan sonra işten çıkarılmış olan ve işsizlik ödeneğine başvuru yapmayanların, https://esube.iskur.gov.tr adresinden veya e-devlet üzerinden işsizlik ödeneği başvurusu yapabileceklerini belirtelim.

Nakdi ücret desteği, İŞKUR üzerinden takip eden ayın 8’inden itibaren ödenmeye başlayacak.

Bakan Selçuk, hane başına 1000 lira destek sunan 3.faz sosyal destek programı içinde bir açıklama yaparak e-devlet üzerinden 800 binden fazla başvuru yapıldığını söyledi.

Yorum Yap

Yorum Yap