İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Nasıl Yapılır?
  3. Whatsapp koyu (karanlık) mod nasıl yapılır? (Android ve iOS)

Whatsapp koyu (karanlık) mod nasıl yapılır? (Android ve iOS)

whatsapp

Dünyada çapında 2 milyar kullanıcıya sahip olan, en popüler mesajlaşma uygulamalarından biri olan Whatsapp ‘ın önemli bir özelliğinden bahsedeceğim. Whatsapp bildiğiniz üzere arka plan olarak beyaz fonları kullanmaktadır. Yalnız kimi zaman bu modun gözümüzü yorduğu, kimi zaman ise ışığının fazla gelmesinden dolayı rahatsız oluyor. Peki bu durum için ne gibi bir çözüm bulmalıyız sorusunu duyar gibiyim.

İşte tam bu noktada Whatsapp bizlere mükemmel bir mod sunmaktadır. Whatsapp koyu modu kullanarak bu sorunlarınızdan kurtulabilirsiniz. Birazdan izleyeceğimiz yollar gerek android gerek ios olan sistemlerde de işe yarıyor. Artık gözümüzün yorulmasına son.

Whatsapp koyu (karanlık) mod İos cihazlarda nasıl yapılır?

İos sistemli olan cihazınızı açıyorsunuz. Ayarlar>Ekran ve Parlaklık panelinden koyu modu seçiyorsunuz. Bu seçeneği uygulayarak artık Whatsapp ‘ınızı koyu mod ile kullanabilirsiniz. Belirtmem gereken bir not ise bu özellik ios cihazların 13. sürümünde işe yarıyor.

Whatsapp koyu (karanlık) mod Android cihazlarda nasıl yapılır?

Android olan cihazlar da bu özellik sürüm farkından dolayı iki farklı yol ile uygulanmaktadır. Şimdi sizlere bu yollardan bahsedeceğim.

Android 9 ve daha önceki android sürümü yüklü olan cihazlar, Whatsapp Ayarları>Sohbetler>Tema sekmesine gelerek ”koyu” bölümünü seçerek karanlık mod seçeneğini kullanabilirler.

Android 10 yüklü olan cihazlarda ise bu özellik sohbetler kısmından temaya gelerek ”koyu” modu seçerek olmaktadır. Yalnız bunu yapabilmeniz için Whatsapp uygulamanızın güncel olması gerektiğini unutmayınız.

Yorum Yap

Yorum Yap