1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. WhatsApp Reklam Yayınlamaya Ne Zaman Başlayacak?

WhatsApp Reklam Yayınlamaya Ne Zaman Başlayacak?

whatsapp

Facebook sizlerinde tahmin ettiği gibi WhatsApp üzerinden reklam yayınlamayı yeniden gündeme taşıdı.

Facebook, WhatsApp reklamlarını için yeni kararlar almaya devam ediyor. Durum şöyle ki; Facebook sonunda bu kararını uygulayacak.

WhatsApp reklam dönemi ne zaman?

Sizlerinde bildiği gibi bütün dünyanın en popüler mesajlaşma uygulamasının sahibi Facebook, geçtiğimiz dönemlerde de WhatsApp için reklamlar ile gündeme gelmiş ve çok fazla kullanıcının eleştirisini almıştı. Ancak gelen olumsuz tepkilerden sonra geri adım atmasına rağmen Facebook’un üzerinden para kazanma yollarını sürekli düşünen WhatsApp’a reklam yerleştirmek istediğini belirtelim.

The Information‘un sunmuş olduğu rapora baktığımızda Facebook, mesajlaşma yazılımlarını artık birleştirmeyi bitirdikten sonra reklamları yayınlamaya başlayacak. Konu hakkında bir Facebook yetkilisi Engadget‘e bir açıklama yaparak, durumdaki reklamların WhatsApp için kalıcı bir fırsat olduğunu onayladı. Bu bakımdan WhatsApp üzerinden reklam planı henüz gündemde olup, uzun bir süre sonunda platformda reklamları göreceğiz.

Ciddi anlamda reklam yayınlama bu şekilde aktif olacak olursa, zaten Facebook kötü anılmaya başlamışken yeniden gündemde kara listeye girecek. Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyor sunuz?

Yorum Yap

Yorum Yap