1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. YouTube, iOS ve Web’de kişiselleştirilmiş ‘konu filtreleri’ni kullanıma sunuyor!

YouTube, iOS ve Web’de kişiselleştirilmiş ‘konu filtreleri’ni kullanıma sunuyor!

Youtube

YouTube artık beğendiğiniz konularda video izleme işlemlerinizi çok daha basit hale getiriyor. Akış yapan şirket, masaüstü ile iOS’ta konu özet akışları olarak feed filtrelerinizde yer alacak olan öneri filtrelerini karşımıza getiriyor.

Video ve müzik dinleme platformu olarak karşımıza çıkan YouTube daha önce Android’de kullanabileceğimizi söylediği özelliği an itibariyle iOS ve masaüstü ortamda kullanıcılarına getirdi. Bu bakımdan sizlerde istediğiniz zaman feed’inizin üstünde yeni özelliği görebileceksiniz. Bu konular hem görüntüleme geçmişinizi hemde kişiselleştirilmiş önerilerinizden elde edilmektedir.

YouTube bu özelliğe Fransızca, Portekizce ve İspanyolca dilleri için de desteğini ekledi!

Bu konu çubuğundaki videolarda göz gezdirirken, “Sıradaki” kısmında da görülebileceğini ifade ediyor. Aslında görmüş olduğunuz konuların izlediğiniz video yada kanallarla beraber önceki izleme geçmişinizde ki verileri kullanarak ilgilenebileceğiniz konuları sizlere sunuyor.

YouTube’un ana ekranında yayın filtrelerini görmeniz mümkün. Ayrıca “Sıradaki” kısmında da görebilirsiniz. Ana ekranımda yayın filtrelerini görürsem, henüz benim için “Sıradaki” bölümünde görünmüyorlar.

Yorum Yap

Yorum Yap