1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. YouTube’un web sitesi artık dokunmatik ekran dostu!

YouTube’un web sitesi artık dokunmatik ekran dostu!

youtube

YouTube’un dokunmatik ekranlı modeller için web sitesinin kullanışlığı her geçen gün daha fazla artıyor. Bundan böyle tabletler ile YouTube kullanımı daha rahat oluyor.

YouTube, her geçen gün kullanıcı sayısını arttıran milyonlara hizmet veren bir video hizmeti olarak karşımıza çıkıyor. Bu hafta ise Google, Youtube’un web sitesine ufak dokunuşlar yaparak dokunmatik ekranlarda çok daha kolay kullanılmasına yarar bazı güncellemeler getirdi.

Güncelleme dokunmatik ekranlı cihazları rahatlatıyor!

Örneğin bir tablet yada dokunmatik ekrana sahip bilgisayarlarda YouTube web sitesine gittiğinizde tüm videoların küçük resimlerinin hemen altında “üç nokta” belirecek. Bu seçeneği hepiniz göreceksiiz. Daha önceden üç nokta özelliğinin görülmesi için imleci video başlığına getirmeniz gerekmekteydi. Bu durum, dokunmatik ekran kullanıcılarını çok fazla strese sokuyordu.

Dokunmatik ekranlı cihazların daha iyi kullanıma sahip olmasına ek olarak son gelen güncelleme “İzleme Geçmişi” özelliğinin de biraz iyileştiriyor. Ayrıca güncelleme ile beraber oynatma listenizdeki videoları aşağı ve yukarı seçenekleriyle düzenlemeniz de mümkün.

Yorum Yap

Yorum Yap