1. Ana Sayfa
  2. Nasıl Yapılır?
  3. Zoom video konferans uygulaması nasıl kurulur?

Zoom video konferans uygulaması nasıl kurulur?

z5

Korona virüs nedeni ile iş yerleri ve sosyal hayat artık birer birer evlere taşınmaya başladı. Korona virüs nedeni ile dışarıya çıkamayan vatandaşlar, işlerini yürütebilmek birden çok kişi ile aynı anda görüntülü sohbet edebilmek için video konferans uygulamalarını araştırmaya başladı. Bu durumda merak edilen kurulumu araştırılan en popüler uygulamalardan birisi ise Zoom. Zoom uygulaması New York ve Tayvan’da yasaklanmasından ötürü daha fazla merak edilmektedir. Bu yasaklamanın sebebi ise Zoom uygulamasında güvenlik zafiyeti bulunduğu konusudur. Gelelim asıl konumuza, Zoom nasıl kurulur? Zoom nasıl yüklenir?

Zoom video konferans uygulaması nasıl kurulur,hesap nasıl açılır?

Aslında bir çok uygulama gibi bu uygulamanın da kurulumu oldukça kolay ve basittir. Öncelikle Zoom uygulamasını indirmek için buradaki web sitesine giriş yapıyorsunuz.

  • Web sitesine girdikten sonra, ”Sign Up Free” kısmına dokunuyorsunuz. Açılan kısımda doğum tarihinizi girip ”Continue” basıyorsunuz.
  • Bir sonraki kısımda E-posta adresimizi yazarak ”Sign Up” kısmına dokunuyoruz. (Bu kısımda E-posta adresimize bir doğrulama maili geliyor, bu maile tıklayarak hesabımızı onaylıyoruz)
  • Hesabımız onaylattırıldıktan sonra web sitesine tekrardan dönüp gerekli olan bilgilerimizi dolduruyoruz.

Kaydımız tamamlandıktan sonra zoom uygulamasını indirmeye başlıyoruz.

Zoom nasıl indirilir?

Uygulamayı indirebilmek için ”download & run Zoom ” seçeneğine dokunun. Bu seçeneğe dokunduktan sonra uygulama otomatik olarak indirme işlemine başlayacaktır.

Zoom uygulaması nasıl kurulur ve nasıl kullanılır?

Uygulama indirme işlemi sona erdikten sonra, sıradaki görevimiz uygulamayı kurmak olacaktır. Basit bir şekilde kurulan Zoom uygulamasını açıyoruz.

Artık uygulamayı çok basit bir şekilde kullanabilirsiniz. Yukarıda görmüş olduğunuz ekran görüntüsünde ”New Meeting” butonu ile yeni bir toplantı başlatabiliyorsunuz. Başlatılan toplantının sol üst köşesinde bulunan i harfine basarak ”Invitation URL” butonunun karşısında bulunan yazılar toplantının URL sidir. Bu URL ile konferans yapmak istediğiniz kişilere davet gönderebilir, toplantıya çağırabilirsiniz. ”Schedule” seçeneği ile belirli bir saate toplantı planlayabilirsiniz. ”Share Screen” butonuna basarak ekranı paylaşabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap